| ginapop a întrebat:

Ce se intampla daca treci pe rosu iar politistul te fluiera dar nu te opreste?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind te fluiera, iti cere sa te opresti. Daca nu o faci, cind te va mai prinde va fi mai rau.

| ginapop explică (pentru anonim_4396):

Pai si daca nu te mai prinde?!

| irbis a răspuns:

Daca ti-a retinut numarul de inmatriculare, e posibil sa ai o surpriza in posta.

| ginapop explică (pentru irbis):

In cat timp as primi surpriza?!

| irbis a răspuns (pentru ginapop):

Nu stiu.

| Vichtory a răspuns:

Atunci cind te fluiera si nu te opreste inseamna ca iti face o observatie si nu ar mai trebui sa faci asa.

| magazingsmro a răspuns:

Sal, daca nu s-a tinut dupa tine atunci nu mai are ce sa iti faca, in caz ca dai nas in nas cu el din nou spune-i ca nu l-ai auzit sau ca l-ai auzit(daca l-ai auzit) dar nu ai mai putut sa opresti la timp.
Piese si accesorii gsm la cele mai mici preturi din Romania pe www.magazingsm.ro

| ginapop explică (pentru magazingsmro):

Dar daca mi-a retinut nr de inmatriculare, nu e posibil sa ma astept la un mic cadou prin posta?!

| 0rlando a răspuns (pentru ginapop):

E posibil să da, sau nu. De obicei, amenzile ajungeau destul de greu la destinatar prin poștă...cunosc persoane care au primis amenda după ce s-a prescris, deci nu a mai fost nevoie să o plătească, dar mai nou, am înțeles că amenzile se adaugă la impozitul de la mașină.
Plus că pentru nerespectarea indicațiilor polițistului, nu numai că se dă amendă, dar se suspendă și permisul, deci ar trebui odată cu amenda, să vină și o comunicare precum că ai nu-știu-cât timp la dispoziție să predai permisul, daaaar mă îndoiesc că s-a preocupat respectivul ofițer de tine...
Dacă nu te-a putut opri personal, ca să-i dai bună ziua (a se citi șpagă), nu-l mai încălzește cu nimic că te-a lăsat pe jos, așa mai are o șansă laughing

| tulceanul a răspuns:

Doar mitocanii si cei frustrati fluiera dupa femei mai ales cand le prind pe rosu. Aveai si motiv sa nu opresti. Treci peste cateva zile tot pe acolo sa vezi daca te mai fluiera.