| SilentRp a întrebat:

Ce sfaturi utile imi dati si mie pentru examenul auto (traseul)? Am miercuri traseul si sunt foarte ingrijorat, mai ales dupa ce am auzit de la multe persoane "Daca nu dai bani nu il iei. Clar!".

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca tu conduci perfect nu au cum sa te pice chiar daca nu dai bani, stiu cum este ca desii o coincidenta laughing trim in aceiasi tara. Lucrurile stau in felul urmator:
1. Fi calm si sigur pe tine sa nu te vada ca te fatai si ca esti speriat;
2. Nu brusca comenzile masinii, mergi nu foarte incet dar nici sa alergi cu masina, un 40-45 este ok;
3. Orice faci de exemplu daca ai o strada cu sens unic si el iti spune sa te duci pe acolo desii nu are voie sa te incurce dar multi o fac, ii explici frumos,, Nu va suparati dar nu am voie pe aici deoarece este sens unic" sau asa mai departe;
4. Fi foarte atent si concentrat, dar incearca sa nu arati asta, sa pari cat mai relaxat;
5. Ai grija la culorile semaforului, la semne si cel mai important la semnalizari, asigurate in oglinzi cand schimbi banda sau cand schimbi directia de mers si vezi cine are prioritate tu sau el cand schimbi directia de mers;
6. Ai grija sa nu te prinda culoarea rosie a semaforului in intersectie, dar nici sa astepti sa te calcsoneze toti aia din spate, calculeaza in asa fel incat sa ai timp sa treci;
7. Fi politicos cu examinatorul fiindca asta face o impresie buna, chiar daca este politist incearca pe cat poti sa fi politicos cu el nu cum sunt eu cu militienii;
8. Multa bafta!

4 răspunsuri:
| SilentRp explică:

Sper sa fie bine. Crezi ca am un minus din cauza ca am luat sala cu 23 si din prima? Imi este frica sa nu zica " Ia lasa-l sa vina si data viitoare ". Crezi ca conteaza asta? Cat despre "daca conduci perfect nu are cum sa te pice", nu ai cum sa conduci perfect sa fim sinceri.Mai ales 30 minute cat te tine acum

(dau funda miercuri)

| SilentRp explică:

Am luat permisul. Multumesc!

| RGK a răspuns:

Calm. Fara bruscari, fara frana de mana uitata trasa la plecare, vorbit frumos, eventual intrebat directia de mers (poate e baiat fain si iti spune cam pe unde vrea ca sa stii cum sa te incadrezi pe benzi din timp) si in rest, FARA GRABA! mai ales la parcari, trebuie sa le faci frumos si incet fara graba happy restul e floare la ureche. Succes

| Georgell_3933 a răspuns:

In primul rand: nu te grabi, stai calm si gandeste ce trebuie sa faci. Nu trebuie sa demarezi imediat. Intai prezinti actele, si dupa nu trebuie sa stai cu morcovu-n fund. Si cel mai important sa nu te dai smecher de exemplu sa nu vii cu fite, sa-ti pui ochelari, pana mea.