Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Miercuri am examenul de condus ( traseul). Ce sfaturi imi dati? Multumesc.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da revizuiesti legislatia rutiera ca sa stii cum o aplici pe traseu, cand trebuie sa iei decizii de secunde, fiind in trafic.
Si...multa bafta la examen!

| Daniel2836 a răspuns:

Salut Ebabeba,
Fii optimistă și vei reușii! Asta dacă bineînțeles ai revizuit legislatia rutieră. Baftă și Succes!

| Otto19 a răspuns:

Calm, sigur pe tine, si ai sa reusesti succes

| qest11 a răspuns:

Daca iti spune sa faci dreapta ori stanga, sa te uiti sa nu fie acces interzis. Apasa mai tare pe acceleratie sa nu se opreasca motorul. Daca pleci din panta foloseste frana de mana si o lasi jos pe masura ce accelerezi. Condu ca un sofer, nu ca nu cursant. Apasa acceleratia promt si nu merge foarte incet dar nici prea tare. Pune frana lin, dar daca apare vreun pericol apas-o cat poti de tare.

Buna!

Ai reușit sa iei permisul?

| AmiraH a răspuns (pentru ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ):

Nu l-am luat si era ultima sansa. Incerc sa ma resemnez. Desi m-am straduit enorm, dl examinator ma invartit prin cea mai aglomerata intersectie pana s-a adunat punctajul necesar pentru a ma da jos. Spun asta pentru ca nu am facut greseli mari dar inainte de ex mi-au dat o alta masina cu care nu am fost obisnuita iar examinatorul era vestit ca isi duce elevii intr-o zona linistita mai tot timpul. Asta e poate condusul nu e pentru mine, oricum norocul nu a fost niciodata de partea mea, de ce ar fi fost acum. Bafta la cei care au de dat examene si sa nu se lase intimidati de atitudinea rautacioasa a examinanatorilor.

| ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ a răspuns (pentru AmiraH):

Îmi pare rau sa aud asta. Nu este nimic. mai ai șanse sa mai dai și sunt sigura ca vei lua pana la urma! Nu contează de câte ori dai, pana la urma o sa iei și o sa fie bine! Succes și nu te simți descurajat/a de situație

| Ramses_Back_1999 a răspuns (pentru AmiraH):

Ultima sansa? Cum adica? Daca pici examenu de un numar de ori, nu mai ai voie sa dai?

| AmiraH a răspuns (pentru Ramses_Back_1999):

Poti sa dai de cate ori vrei examenul dar la mine ere ultima sansa pentru ca mi-a expirat dosarul si nu mai am bani sa-mi fac altul adica sa incep scoala de la inceput.

| AmiraH a răspuns (pentru ஐŞtíũíŧōäŗєääAЙDŞtíuíŧoarєaღ):

Va multumesc tuturor pentru incurajari si vreau sa stiti ca acum dupa ce mi-a mai trecut supararea mi-am dat seama ca desii nu am permis nici acum am invatat sa conduc masina si pe viitor daca imi voi permite sa mai dau din nou imi va fi mult mai usor. A fost o experienta frumoasa.

| Ramses_Back_1999 a răspuns (pentru AmiraH):

Si...cat costa sa incepi scoala? :/
(viitor sofer laughing

| AmiraH a răspuns (pentru Ramses_Back_1999):

Pe mine m-a costat 1700 lei in august 2016

| Marycel a răspuns:

Salut, în primul rând să fi cu ochi în 4 după pietoni care trec câteodată prin locuri nepermise, să reduci viteza la gropi, şi când drumul este drept şi fără pic de groapă să accelerezi şi să mergi cu atenţie sporită, ai grijă la semafor şi la pietoni