| StarMetin2 a întrebat:

Ceau TPU cat ulei intra intr-un tractor deutz fahr DX 3.65. Vreau sa-i fac schimbul de ulei.Va rog ajutati-ma, dau funda si vot.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Aproimativ 8 litrii dar acum nu stiu la miligram sa iti spun. Cu aproximatie. Nu necesita exagerat de mult ulei!

1 răspuns:
| covexrobu a răspuns:

Dai drumul la ulei si masoara-l, cat ti-a curs atat torni si inapoi. Dupa ce ai turnat uleiul in motor asteapta putin si verifica pe joja si daca este la nivelul maxim atunci te opresti. Asta presupune sa pui masina intr-un plan cat mai drept.