| Magheti_Cristi_1995 a întrebat:

URGENT! ce este mai bun pentru fidget spinner: Vaselina sau ulei.va rog spuneti-mi. Am pus ulei pentru giroscoape si nu se invarte la gel ca prima data si daca pun vaselina o sa se invarte la fel sau mai bine? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Edisor27 a răspuns:

Ai facut o mare porcarie. Niciodata pe spinner nu se pune vaselina sau ulei ba chiar din contra, se indeparteaza. Cu cat pui ulei sau vaselina cu atat mai putin va fi timpul de invartire a spinneru-lui. Ca sa il poti face sa se invarta mai bine scoti capaceii dupa rulmentii si apoi scoti rulmentii. Vei vedea ca rulmentii au niste bile si intre ele au un ulei. Uleiul acela le ingreuneaza timpul de invartire. Pentru a scoate uleiul acela dintre ei vei avea nevoie de un pahar si diluant sau benzina. Pui diluantul in pahar si pui toti rulmenii de la spinner, apoi lasi vreo 30 de minute sa se inmoaie si apoi amesteci. Dupa ce ai vazut ca a iesit acel ulei dintre ei ii lasi sa se uste. Apoi vei pune rulmentii inapoi in gaura lor si capacele, invarte-l. Sa vezi ca se va invarti pana la 3-4 minute daca dai tare. ATENTIE TREBUIE PUSI TOTI RULMENTII. Funda?

| Magheti_Cristi_1995 explică (pentru Edisor27):

Mai impresionat cu raspunsul tau dar nu mai cere funda te rog.

1 răspuns: