| alex_2236 a întrebat:

Cine are audi a4 model 2003 sau 2004, si ma poate ajuta sa imi spuna si mie in detaliat intretinerea,la diesel si la cel pe benzina? costuri,consum,asigurare, impozitul etc.Va multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alex_2236 explică (pentru claudiu2386):

Mersi pentru informatii, as mai vrea sa stiu ce parere ai de audi a4 din 2003 2. 0binzina? e recomandat?

| anonim1 a răspuns (pentru claudiu2386):

Dieselul consuma mai putin, intretinerea e mai scumpa, motorul pe benzina consuma putin mai mult dar intretinerea e mult mai ieftina, plus de-aia moatorele diesel sun pretentioase la motorina si cum motorina de la noi din tara este...cum est.Plus de-aia o masina pe benzina stiu eu ca ii totimpul mai ieftina decat una diesel, acum tu alegi, depinde si de buget...
salutari

Răspuns utilizator avertizat
| FurtunaDiesel a răspuns:

Costuri sunt cele de service care sunt in jur de 1500 de lei la reprezentanta, asigurarea este aproximativ 700-1300 de lei RCA-ul in functie de ce casa de asigurari vrei tu, impozitul depinde de motorizare de la 250 de lei pana pe la 1000 de lei anual, ITP-ul 100 de lei, consumul depinde si acesta de motorizare la diesel undeva la 6 pana la 8 mixt in functie de stilul de mers dar la benzina ajunge si la 11-12 mixt.

| alex_2236 explică (pentru claudiu2386):

Eu unul nu prea ma pricep la masini si de aia cer pareri la cine are o asemenea masina ca mar bate gandul sa imi iau una sh, si am gasit la cineva dar e 2.0 binzina si eu as vrea diesel pentru singurul fapt ca consuma mai putin, si una la mana eu nu cred ca o sa fac 30000km pe an si de aia intrebam cum este mai rentabil

Răspuns utilizator avertizat