| anonim_4396 a întrebat:

BMW seria 3 gen 2003-2004 diesel 2.0, ce consum o avea, foarte mare sau mai jos?

Răspuns Câştigător
| catalin25 a răspuns:

Consum 8% in oras mers normal, iar 10-11% mers mai sportiv

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bun. Eu am un A5 1.8 tfsi sport coupe si un rezervor de 40L full ma tine 600 km o luna si ceva ar veni ca merg cu ea cand ajung acasa atat

| Violleta2022 a răspuns:

Tu vorbesti serios?
O masina de 2.0 si atat de veche, consuma 10-12 litrii pe suta de km, iar prin oras, chiar mai mult.

| patentGogu a răspuns (pentru Violleta2022):

Cuvantul diesel iti spune ceva?
daca habar nu ai ce zici gurita mica. Numai tu stii unde ai vazut dieseluri de 2.0 care sa consume peste 12

| FlappyXXX a răspuns (pentru patentGogu):

laughing) Nu a auzit de diesel laughing)
La consumu sta ajunge una de 2.5, aproximativ, dar nici aia nu prea ajunge.

| supremxxxoxo a răspuns (pentru patentGogu):

Mda, diesel 2.0 nu poate consuma 12, pot spune asta chiar daca nu ma pricep. \

| Violleta2022 a răspuns:

Mai oameni buni, nimeni nu ia in cosiderare ca este vorba de o masina de 14 ani vechime, unde consuml este mult mai mare ca una noua!
Iar in traficul din oras, mai ales la ora de varf, consumul este odata si jumatate.
Eu am masina noua nouta care are un consum mediu de 8.5 in situatia in care are si SkylineActive tehnology, adica se opreste motorul la semafoare sau cand stai mai mulot in trafic, neconsumad prea mult.

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, consum destul de mare de oarece e un model vechi+ ca e de 2.0

| supremxxxoxo a răspuns:

Da,parca donna alba are mai multa dreptate. Are si 150 CP, deci poate consuma 5, 6?

| suntserios a răspuns (pentru supremxxxoxo):

5,6 nu, dar nici peste 10. In niciun caz. media, data si de producator e de 8 mixt, ceea ce pare un consum decent si normal

| Davidutzindra a răspuns:

5-6 la suta, consuma puțin