| mariomario a întrebat:

Cine imi poate spune cum pot afla catzi CP are masina mea? Motor 1800, benzina, 90Kw. Va multumesc anticipat.

20 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Calculul este unul foarte simplu. Se inmulteste puterea cu 1. 34 sau 1. 36 depinde de la fabricantul masini. Si asa afli Caii Putere. In cazul tau 90x1. 34=120. 6 sau 90x1. 36=122. 4. Poti sa spui linistit ca ai 121 cai putere.

| Roby67 a răspuns:

Simplu: 1KW=1, 36CP

| Roby67 a răspuns:

@mariomario, este egal ce marca este, formula este aceiasi. Sunt sigur ca daca cauti pe internet o sa te lamuresti ca este asa cum am spus eu. 90KW*1, 36CP=122, 4CP
Aici am cautat si am gasit exact ce cauti tu.
http://www.kfz.net/tuning/ps-kw-hp-rechner/?amount=90&unit=kW
Daca nu intelegi ceva scrie-mi pe masaje, sa vad mai repede.
PS. Si sotia mea merge cu un C180 din 1995

| Roby67 a răspuns:

Am trimis, Mario

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De obicei, toate caracteristicile unei masini pot fi gasite in cartea tehnica. Ti-a trecut prin cap sa cauti acolo?

| foxi a răspuns:

Citesti fisa tehnica a masinii!

| heddy10 a răspuns:

Intre 90si130 de cai

| cartman a răspuns:

Sa nu fii sigur ca-i mai ai pe toti. odata cu vechimea si exploatarea masinii isi mai dau duhul din caluti.pe un dynotest afli exact si nu cred ca o sa te coste prea mult ( o verificare OBD e in jur de 1 mil).

| mihaa a răspuns:

Mariomario, nu poti trimite mesaj la roby67, pentru ca nu ai comfirmat linukl de comfirmare cont, sau da parola de la mess si te rezolv eu, atunci poti tr mesaje pe TPU

| mariomario explică:

Alynutza1996 esti formidabila.ai castigat 1 punct de la mine. felicitari. e frumoas sa te folosesti de altii sa castigi ceva. tine-o tot asa

| mariomario explică:

A mea e mercedes. daca are vreo importanta

| mariomario explică:

Roby67 nu stiu de ce nu-ti pot trimite mesaj trimite-mi tu un mesaj cu id-ul tau de mes daca vrei

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

Foarte simplu 90 Kw=120 CP.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

122cp

| luckyman_4740 a răspuns:

130cp

| luckyman_4740 a răspuns:

Nu stiu formula dar m-am uitat in certificatul de inmatricularehappy

| Rox_3754 a răspuns:

Cat de ipocrita poate fi Alynutza1996straight face

| st3f a răspuns:

122. cp

| kewl a răspuns:

122. Vechea generatie de 1. 8 de la Opel au 90 KW = 122 CP.