| Allex277 a întrebat:

Coboram cu masina un drum pietruit si am lasat masina pe liber, cand am calcat ambreiajul sa bag a1a a inceput sa se subtureze si s-a oprit si motorul, nici ambreiajul nu l-am ridicat si nici in a1a nu era.

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

In prima.viteza o bagi stand pe loc doar. Sau cu o viteza ca abia abia se invart rotile, dar este conceputa pentru a porni masina din loc

| Allex277 explică (pentru Goete):

Erau oprite rotile si nici nu am apucat sa o bag in viteza doar am calcat ambreiajul si a inceput sa fluctueze turatia : scade si revenea si dupa s-a oprit

| Goete a răspuns (pentru Allex277):

Problema cu alimentarea, probabil.

| Panamax a răspuns:

Cine te-a invatat sa lasi masina pe liber la coborare a fost un prost.