| Marius_Serban_1986 a întrebat:

Consumul de benzina se modifica in cazul in care am scos catalizatorul?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Da se modifica, vei consuma ceva mai mult decat normal.Nu stiu daca cu mult dar sigur creste consumul,asta pentru ca acei senzori de la catalizator,aia lamda sau de oxigen cum le mai zic oamenii trimit informatii catre calc masinii,cu aceste informatii, sau si cu aceste informatii se face amestecu de benzina sau ce ai cu aer, mai exact calc va sti cata benzina, motorina si cat aer sa bage in cilindri.
In lipsa acestor infrormatii, calc masinii va lucra doara cu alte informatii de la alte sisteme, sau vorbind asa babeste va face el un amestec dupa stiu si eu "ureche"sa-i zicem asa laughing

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, dar nesemnificativ.

| mgtow a răspuns:

Strici masina daca scoti catalizatoru. Daca bagi benzina scumpa va rezista mai mult pana se duce

| relian a răspuns (pentru mgtow):

Ce anume se strica la masina daca ai scoate catalizatorul? Is curios numai, dar cand afirmi ceva ar fi ok sa si explici ce anume se intampla. Daca doara o spui la plesneala atunci scuze ca am intrebat.

| mgtow a răspuns:

Mai mult zgomot, consum marit si mai multe noxe emise in atmosfera. Politia da amenda si itp nul treci

| Eric19 a răspuns:

Da, se schimba