| Seulbi a întrebat:

Contractul de vanzare cumparare auto se poate completa si printa direct de catre vanzator fara a merge la un oficiu de acte auto, va fi valabil?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, gasesti model pe net.

| Simpatic a răspuns:

DA, si daca facem acte de mana sunt valabile conform legii
Dar trebuie sa contina specificatiile impuse de lege referitoare la V-C auto altfel nu au valabilitate

Deci DA la ce ai intrebat mai sus, insa atentie cu cine faci acest contract si atentie ca datele sa fie corect trecute, CNP-uri adrese etc

Totusi pentru mai multa siguranta as merge la un birou de acte autowinking

| Seulbi explică (pentru Simpatic):

Timpul nu imi permite, de aceea as accesa aceasta varianta.
Multumesc mult!^^

| Simpatic a răspuns (pentru Seulbi):

Atentie si la >> Certificatul fiscal, care dovedește că vânzatorul nu are datorii la bugetul local pentru mașina pe care o cumperi.

vezi si https://www.youtube.com/watch?v=8rQq0cFS3XE

succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, contractul de v-c se poate face doar intre vânzător și cumpărător, nu e nevoie sa fi implicat niciun oficiu de acte.