| Lupuleac_Ana_1969 a întrebat:

Cu ce se curata un bidon incare a fost antigel?

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Bidonul in care a fost lichidul antigel se poate curata cu apa calda cu pietris si nisip, se curatati bine (prin agitatie) si apoi se varsa la gunoi! Apoi mai puteti cladi din nou cu apa calda si apoi cu apa rece!

| darrio2007 a răspuns (pentru untu):

Putin ciment si iese beton.

| darrio2007 a răspuns (pentru untu):

Cu apa calda si detergent. Apoi clatit de cate va ori cu apa rece.Totusi nu este indicat sa pui lichide alimentare in el.

| untu a răspuns (pentru darrio2007):

Nu merge asa cu detergent si apa rece ca tot miroase! Dar doamna Ana Lupuleac nu ne-a precizat ce doreste sa puna in bidon curat! Sint bidoane goale de cumparat de la magazine pentru lichide alimentare!

| ExprimareLibera a răspuns:

Aruncați bidonul. În niciun caz sa nu puneți lichide alimentare în el, este foarte toxic.