| Pasiunepentrumasini a întrebat:

Are ceva daca pun benzina intr-un bidon in care a fost antigel?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci dupa cu benzina. Daca o folosesti in scopuri "importante" si te-ai asigurat ca nu mai sunt urme de antigel in bidonul respectiv, atunci nu are absolut nicio problema.

| Wr3nch a răspuns:

Daca speli bidonul foarte bine inainte probabil ca nu.

| AureliusTPU a răspuns:

Nu are nimic daca speli bidonul doar cu apa si sa te asiguri ca nu mai are nimic bidonul.

| Pasiunepentrumasini explică (pentru AureliusTPU):

Si daca mai miroase a antigel tot nu are nimic?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Pasiunepentrumasini):

Este doar un miros pana la urma, mai spala inca odata bine bine si cam aia e.

| AureliusTPU a răspuns (pentru Pasiunepentrumasini):

Daca este spirt intr-o sticla si scoti lichidul din el si il speli tot miroase si daca pui apa sa bei va avea gust de apa si mirosul de spirt.