| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ma pazesc de hotii de motorina in sensul ca ziua conduc mult si noaptea dorm dus? P.S. dimineata mi s-au fuat 400 de litri si nu am auzit absolut nimic.

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O lumina care porneste la miscare? Un electronist priceput il poate lega si la claxonul masinii: http://bit.ly/2ryk9Es

| relian a răspuns:

Ma gandii la ceva.Tu ziua cand mergi fa in asa fel incat atunci cand opresti sa dormi, cred ca undeva in apropierea unei benzinarii, deci fa in asa f el incat sa fii aproape gol laughing si dormi linistit, apoi cand te trezesti faci plinu si te-ai dus militar laughingaia sa mai fure daca au ce

| Legion7X a răspuns:

Cea mai bună metodă este câinele nu strică un câine după tine.
Un câine bun adică pentru oricine care este plecat în călătorii lungi fie cu rulota, cu camionul, cu cortul, cu ce vrei tu câinele este mâna dreaptă el latră simte orice numai să nu alegi unul puturos și bătrân.
ci un tânăr și receptiv.

| Elena9328 a răspuns:

Un câine de pază. Dormi ziua cate două ore. Bea cafea, cola, și mai stai noaptea treaz.
Aprinde o lumina cât mai aproape unde ai mașină, să li se pară că ești treaz. Sau în casă. Lasă o lumina in casa aprinsă câteva zile

| Ensiferum a răspuns (pentru Elena9328):

Da... e vorba de camion cu, care sunt tot timpul pe drumuri, si la cat muncesc nu imi permit sa dorm 2 ore ziua sau sa imi intrerup somnul si a 2 a zi a fiu zombie.

| Elena9328 a răspuns (pentru Ensiferum):

Lasă lumina aprinsa o zi, doua

| regis a răspuns (pentru Elena9328):

Haoleu, am înțeles din prima ca ești blonda, nu e cazul sa insiști.