| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu somnul, inainte cand aveam ore de dimineata la ora 6 mai exact, adormeam pe la 4 si dormeam 5 ore, chiar 4, 3 sau doar 2. Sunt mai emotiva si nu reusesc sa-mi propun sa dorm.

Acum am ore dupa amiaza, si adorm pe la 3 dimineata.
Ma gandesc si am atatea griji de nici nu va imaginati.
ce as putea face in aceasta privinta, am auzit ca somnifere nu pot sa iau deoarece farmaciile nu dau fara un anumit diagnostic (sau ceva de genul).
Ziua sunt foarte obosita.
Trebuie sa specific ca am baut ceai linistitor pentru noapte, dar nu m-a ajutat deloc.
Chiar daca sunt obosita, si am facut efort tot nu pot adormii pe la o ora normala cum ar fi 12 noaptea.

Un sfat, doua trei, va rog?
Funda, voturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CopilașTembel a răspuns:

Bea lapte cald, e mai bun de 1000 de ori decat ceaiul tau, stresul poate fi si din cauza unei caderi de calciu, ia vitamine si mananca multe fructe si legume, nu mai fi stresata. happy

| BIOO a răspuns:

Buna! Iti ofer eu rezolvarea! Da-mi add pe lazarescu_constantin (id messenger) si imediat se rezolva! O zi buna!