| JustBlackNoGrey a întrebat:

Cum arata programul tau de somn?
( Te odihnesti pentru 8 ore bune de somn pe noapte?
Ai putea dormi toata ziua?
Esti mai degraba o persoana nocturna?
Nu prea dormi pentru ca ai multe de facut?
Stai treaz toata noaptea si apoi esti o epava dimineata?
Nu dormi mai deloc?
Sau dormi 6-8 ore, daca esti norocos? )

Eu nu prea am program... uneori stau treaz toata noaptea pentru ca pur si simplu e prea faina noaptea ca sa dorm si atunci imi vine cheful sa fac te miri ce, dar apoi dimineata sunt un zombie. insa, daca as avea ocazia, m-ar tine sa dorm toata ziua big grin dar in general incerc sa am dormite minim 6 ore in 24 de ore laughing

Voi?

Răspuns Câştigător
| Arii2 a răspuns:

Normal omul are nevoie doar de 4 ore de dormit pentru a isi face somnul.Asta nu e valabil la toti depinde fiecare cum s-a obijnuit.De exemplu eu ma pun in pat la 11 12 ma trezesc la noua sunt odihnita apoi mai dorm si de amiaza 3 4 ore, stiu sunt cea mai somnoroasa persoana.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Arii2):

Inseamna ca esti o pisica. :-> pisicile dorm de regula mult. nu te condamn si eu as putea dormi toata noaptea + toata ziua big grin doar ca mai am si altele de facut sad

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma cult pe la 1 ma trezesc pe la 10, cateodata dorm si dupa masa

| JustBlackNoGrey explică (pentru RAY):

Oo, tu o duci bine! big grin

| Drimmero a răspuns:

Dorm foarte haotic,, pot sa dorm si 4 ore, dar si 10, depinde cum imi permite mie timpul.
Eu sunt odihnit oricat as dormi.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Esti odihnit oricum?! si asta fara energizante? Doamne! :O inseamna ca ai baterii reincarcabile de poti fi mereu cu energie si gata de actiune

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Nu consum mizerii de genul,, sunt sanatos si asta e tot ceea ce conteaza, am o inima puternica care ma pune pe picioare.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

*facepalm*
deci nu am nicio sansa sa rezist dormind mai putin de 6 ore... ei, asta e... ce sa fac?
dar tu chiar ca ai o sanatate de tun! si fizic, din ce imi zici, si psihic! :O

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Toata lumea se intreaba cum pot sa rezist si sa am atata energie,, raspunsul este simplu, asa sunt facut eu sa fiu rezistent la multe.
Am avut grija de mine pana acum,, daca faceam si un sport era si mai bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Am prea multa energie. De aia mi-a recomandat doctorul sa ma apuc de sala acum 5 ani

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Misto. bravo tie!

| T0T a răspuns:

Îmi place să dorm mult de obicei. Nu îmi place să mă trezesc prea dimineață și îmi placă să mă culc în jur de 12-1 în general.

| OldSoul a răspuns:

Uhm, in general stau pana la 01, +/- o ora, acum desigur sunt si exceptii in care sunt obosit si adorm mai devreme cu doua ore, sau am energie si mai stau doua ore.
In rest nu cred ca as putea dormii toata ziua.
Nocturn, poate putin, se vede de mai sus
De facut, nu prea am eu multe de facut, deci asta nu e problema.
Si, in general, da dorm mai mereu 6 ore laughing in general, pana cum dormeam de la 01 cam pana la 09.
Bine, mai erau si exceptii cand dormeam doar doua ore noaptea, dar destul de rare.
Si mai sunt si momente cand dorm si ziua, ca deh laughing

| GoldenZenith a răspuns:

Dorm între 4-6 ore pe noapte, poate mai puțin și poate chiar deloc.
Sunt o persoana nocturna ( poate am gena de vampir) si nu am un program de somn bine pus la punct, deși ar trebui.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pasare de noapte, gen... cum se mai numeste o chestie a site-ului.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Vampir mai bine. devil
Tu, ăla odihnit, creezi invidie pe aici laughing

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

De care? Energetic?
Ce sa fac daca asa mi-e organismul,, daca asa sunt eu proiectat sa fiu imun la asa ceva? E vina mea? )))

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Daca vrei tu, energetic atunci. Poate asa fac și eu rost de energie de la tine devil sa nu te mai lauzi toată ziua că te odihnești daca dormi și 5 minute. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Slabe sanse, omul baterie sunt, o forta a naturii.
Doar ies la soare si motorul mi se incarca!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

laughing) mai rar așa ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Omul e o minune a lumii

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Da, da, nu te mai ridica atât în slăvi!hee hee

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu stiu ce-mi poate pielea si ce limite am, nu ma ridic in slavi, doar imi stiu limitele.

| FaraNumePls a răspuns:

Pai mă culc pe la 11 și mă trezesc pe la 10 laughing dar mai am momente când mă trezesc de la 8

| JustBlackNoGrey explică (pentru FaraNumePls):

hee hee nu ai deloc probleme cu somnul. fain de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dorm mai mult de 4 ore pe noapte dar de cand ma stiu nu am avut problem cu energia a 2 zi

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Mai du-te! cum sa dormi numa atat si sa nu fii un zombie?! mai trebuie sa fie ceva... ce manaci? ce bei? energizante? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Raspuns aiurit. Tu crezi ca totI oamenii de pe planeta sunt exact ca tine? Mananc mancare si beau apa plata. Nu beau energizante sau cafea pentru ca ma adorm

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Cred ca toti oamenii de pe planeta sunt oameni, nu roboti laughing
de aia ma mir ca rezisti atat de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi tu, tu mă înțelegi, can u be my daddy?, cum să dormim noaptea, cel puțin e răcoare, poți să mergi 2m fără să curgă şiroaiele pe tine, e liniște, nu mai auzi mașina de pepeni '' 3 melones por 1euro, no pierdas esta oferta'', nu mama care să-ți reproșeze de ce nu ai făcut chiftelele, ce-ți poți dori mai mult de la viață decât liniște și pace.
Apăi da, am un program haotic, dorm ziua în mare parte, noaptea stau de pază să nu intre șopârlele în casă, probabil le mănâncă gândacii la cât de mari sunt ei. Îs o bufniță
Nu pot dormi neîntrerupt nici 6 ore, mă refer noaptea, ziua imediat mă ia somnul, mă uit la ceas e 7, mă uit a doua oară e 3, cât despre somnul întrerupt, noaptea mă trezesc din oră în oră, nu am idee de ce.
Singura chestie care m-a ajutat o săptămână să dorm frumos a fost iarba verde, dar nu pot face mereu rost de easad
Îi că, acest program haotic mă afectează, probleme de sănătate și alte chestii, doar ce am căzut acum 2 zile, m-am lovit la cap și în alte locuri, dar mere, măcar nu se întâmplă des nebunia lui Salam.

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Daaaa, stiu ce zici! noaptea e cea mai faina!
rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorm ca dracu', inevitabil la orice ora m-as culca ma trezesc la 3-4 dimineata. Cred ca dorm 7-8 ore adunate. Vara nu ma simt odihnita indiferent de cate ore as dormi, daca nu fac putina miscare tot zombie ma simt. laughing Si eu mai pierd noptile, prefer racoarea si linistea noptii in locul galagiei si caldurii de peste zi. Uneori nu mai dorm deloc pentru ca vreau sa vad rasaritul.

| Dan193 a răspuns:

Eu ma culc pe la 9-11 si ma trezesc fara alarma pe la 5-6.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Dan193):

Deci chiar reusesti sa termini ceea ce iti propui si sa te odihnesti corespunzator. felicitari! tu cum iti administrezi timpul? eu cam am probleme ca capitolul asta si poate ma poti ajuta cu ceva sfaturi utile

| Dan193 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Asta a fost in iulie x.x Noapte asta m-am culcat la 4 dimineata x.x Trebuie sa incep sa ma culc iar pe la 9-10. Tin minte data trecuta nu dormisem vreo 36 de ore ca sa pot adormi la 9, ca sa-mi fie somn ...pentru ca am ceva insomnii.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Dan193):

Aoleo. incearca sa vezi cauza si sa gasesti ceva solutii mai ok decat sa nu dormi. cea mai buna terapie este somnul. omul rebuie sa doarma 8 ore pe noapte.

| Dan193 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Mi-am facut regimul deja inapoi la: culcare la 10-11 si trezire 5-7. Insa am folosit aceeasi metoda ca data trecuta. Deacum de aproape 2 saptamani mentin acest regim, sper s-o tin tot asa, puternic.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Dan193):

OOo, bine ca functioneaza! multa bafta in continuare!

| Dan193 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Multumesc, dar cum o duci tu? dormi bine? noaptea sau inca zombie esti (din intrebare)?

| JustBlackNoGrey explică (pentru Dan193):

Eu daca dorm mai putin de 8 ore, sunt praf. asta e strange, avand in vedere ca toti cei din jurul meu dorm 5-6 ore laughing