| paulmicutz a întrebat:

Cum este intretinerea la un Vw touareg? Motor de 2497 cm3 din anul 2008-2009?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Greu de intretinut nu e, atat timp cat bagi aer la roti odata pe luna, mergi incet cu ea si nu sari calul, odata pe luna vezi uleiul de motor, lichidul de parbriz, lichid de frana. Schimbi filtrele odata cu schimbul de ulei (cel de ulei si motorina) si cam atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scumpa, cum poate sa fie pentru un motor de 2.5... impozit mare, asigurari mari, consum mare

| Adikis a răspuns:

Aici totul depinde de starea ta financiara! In primul rand consuma cam mult, daca o sa o conduci sportiv, o sa treci binisor de 10 % la consum, cam spre 20. Impozitul si asigurarea sunt mari pentru ca motorul este mare. Masina este foarte solida deci necesita motor marisor ca sa o care. Bineinteles sa nu vorbim de unele eventuale reparatii, daca ajungi la schimbat turbo, injectoare etc, mai bine iti cumperi alta masina decat sa o repari. Calculeaza-ti peste in jur de 1000 de lei la asigurare. In fine, tu alegi, dar daca nu depasesti veniturile medii, nu semerita

| Puscasu a răspuns:

Te cam arde la intretinere. Consuma mult, impozit mare, piese foarte scumpe.Depinde de starea ta financiara.