| Badea_Adrian_1982 a întrebat:

Cum îți dai seama ca niște numere roșii sunt expirate?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Verifici la srpciv un apel telefonic ajuta

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Indubital si fara discutii scrie pe dovada cu care au fost eliberate pana cand sunt valabile.

| Badea_Adrian_1982 explică (pentru suntserios):

Vreau sa cumpăr o mașină și nu-mi dau seama dacă numerele roșii sunt expirate. Credeam ca numerele din numărul roșu semnifica ceva. De exemplu data în care expiră.

| suntserios a răspuns (pentru Badea_Adrian_1982):

Nu reprezinta absolut nimic numerele. sunt doar cifre aleatorii.

| mihai69 a răspuns:

Nu ai cum.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai in dovada de circulatie, de altfel stiam ca este o perioada maxima de 30 de zile de la eliberare. Si nu merge de mai mult de 3 ori pe an.

Edit (ca nu am vazut eu bine laughing ) : Pai nu cred ca... cuvantul expirate este cel mai potrivit, mai bine zis alterate.
Te uiti la ele si vezi, cand incep sa se inmoaie, prezinta pete negre si/sau urme de mucegai.

| suntserios a răspuns (pentru DoarBogdan):

happy
numerele rosii nu sunt fructele alea de le mancam cu branza.
sunt alea de la masina

| DoarBogdan a răspuns (pentru suntserios):

Dar puteam sa jur ca mai inainte scria de rosii :/ hmm.

Vina mea.

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cred ca tu ai neuronii expirațihee hee

| badpanda a răspuns:

Scrie in autorizatia de circulatie provizorie.

| Irinelp a răspuns:

Numerele roșii sunt valabile o lună de zile doar timpul necesar pentru a face înmatricularea difinitivă, când ai cumpărat masina ți s-au dat și actele deci pe acte ar trebui să scrie când au fost puse acele numere roși.

| suntserios a răspuns (pentru Irinelp):

Sau 2 luni
sau 3 luni.