| Naveor a întrebat:

Cum ma pot programa pentru traseu? Unde trebuie sa merg? Am luat sala

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal programarea la proba practica se face pe calculator, imediat ce se afiseaza ca ai fost admis la proba teoretica.
Daca n-ai facut-o atunci te poti programa la proba practica mergand la serviciul de permise din judetul tau.

| David765 a răspuns:

Programarea se face de către polițistul care asistă în sala de examen sau o poți face tu pe calculator. După ce ai fost admis la proba teoretică, ar fi trebuit sa-ti apara pe ecran, o interfață care îți punea la dispozitie posibilitatea de a te programa la proba practică. Nu înteleg cum politistul/politista te-a lăsat să pleci fără să te programeze la proba practică.
Te poți prezenta la DRPCIV (institutia unde ai dat examenul teoretic), te duci la un ghiseu care se ocupa cu programarile la proba practică. Succes la traseu!