| mdc98 a întrebat:

Cum pot curata scaunele din masina? Gen tapiteria aia.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti gasi online produse de curatenie pentru masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu un aspirator care trage apă, soluție pentru tapiterii/covoare, o perie de plastic și puțină apă.
Dai soluția, lași să acționeze câteva minute, freci, apoi umezesti și tragi cu aspiratorul de câteva ori. Poți da cu soluție de mai multe ori, până obții un rezultat bun.
Pentru uscat ai nevoie de o zi însorită sau câteva ore cu o aerotermă în mașină.
Nu vei putea folosi mașina cel puțin o zi (până se usucă scaunele), și trebuie neapărat o metodă de a o usca cel târziu în două zile, altfel mucegaiesc scaunele pe interior, și vei avea un miros insuportabil în mașină.

| Sofer a răspuns:

Mergi la detailing auto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La spălătorie. Ți le curata ei. Dacă nu, găsești pe net soluții speciale