| Andreia23w a întrebat:

Cum pot schimba vitezele încât să nu imi mai dea in 'suturi 'masina?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai turatia motorului trebuie sa fie un pic mai mare decat cea necesara (adica accelerezi pana nu mai vrea motorul sa creasca viteza) pentru viteza in care esti (prin accelerare) si sa lambreajul usor, nu brusc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dai drumul ambreajului mai incet, similar cu plecarea de pe loc, si accelerezi cate un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate schimbi prea tarziu. la cate turatii schimbi, si ce e, diesel sau benzina?

| Andreia23w explică (pentru anonim_4396):

Diesel, 2500-3000