| simmonco a întrebat:

Cum pot verifica valabilitate polita RCA, valabilitate ITP si procura emise in Franta pentru un autovehicul inmatriculat in Franta? Sau ce autoritate din Romania o poate face?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul de valabilitate este cel trecut pe fiecare document de care ai intrebat si sunt la fel de valabile, daca sunt in interiorul termenului de valabilitate, ca si cele emise in Romania. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu intra pe http://www.asiguracasa.ro/calculator_rca.html

| andreea3216 a răspuns:

Toate documentele pe care le-ai mentionat trebuie sa aiba undeva termenul de valabilitate.Cu ajutorul lui Google Translate poti sa traduci mari parte din text daca nu stii franceza.Cat priveste asigurarea RCA daca alegi sa ti-o inchei in Romania cea mai simpla varianta e sa o comanzi online

| Dragos_Dragos_1987_EDYK a răspuns:

Cum pot sa verific o mașina de Franța daca mai are asigurare și dacă mai pot circula cu ea multumesc