| Alexandru_Alex_1994_rn6f a întrebat:

Cum se înmatriculează un moped? care sunt pașii si ce acte am nevoie? menționez ca am un moped marca baotian de 49 cc

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Am si eu un piaggio si, care e procedura? duci o foaie sau ceva al motoretei la primaria orasului din care faci parte, s iiti va da un numar galben, ca si cel de aici https://www.google.ro/......ps?/search nu costa mult, funda

| Alexandru_Alex_1994_rn6f explică (pentru DaniTDCI):

Doar atât? cartea scuteruluii?

| DaniTDCI a răspuns (pentru Alexandru_Alex_1994_rn6f):

Nu inteleg ce vrei sa zici cu cartea scuterului,aia nu conteaza,acela nu este un act de identitate al vehiculului respectiv,este doar un ghid,daca nu ai vreun act al motoretei, si daca mai cunosti persoana de la care ai cumparat motoreta, ii poti solicita rugand persoana respectiva sa mearga cu tine la notar si sa completeze o fisa cum ca el ti-a vandut motoreta si ca nu e furata, dupa aceea mergi cu fisa respectiva la primarie si gata, asta doar in cazul in care nu ai vreun act de identitate