| BlueArrow a întrebat:

Cum se numeste sistemul de parcare automata? Adica masina se parcheaza singura fara a face ceva soferul. Mi se pare ca cei care l-au implementat este Ford

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RB26DETT a răspuns:

Se numeste Park assist pilot http://www.youtube.com/watch?v=oWHjxJJK1Ww si volvo a dezvoltat foarte bine acest sistem, folosind senzorii, cred ca in scurt timp volvo va proiecta masini ce le vei chema prin telecomanda si vor veni la tine fara sa intri in masina, au o tehnologie foarte buna;) sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| RB26DETT a răspuns (pentru claudiu2386):

Volvo il are din 2012 audi din 2013

Răspuns utilizator avertizat
| RB26DETT a răspuns (pentru claudiu2386):

Sistem de parcare automata

Răspuns utilizator avertizat
| Braunion a răspuns (pentru claudiu2386):

Eu nu inteleg cum te poti numi sofer si sa parchezi lateral cu ajutorul computerului. Astea sunt sisteme pentru pitipoance d-alea de nu o baga nici in 1000 de ani. Daca esti sofer adevarat, conducator auto experiemnatat sau macar un simplu conducator auto, tot trebuie sa fii in stare sa bagi o masina in gaura fara sisteme ajutatoare. Repet, mie mi-ar fi rusine sa folosesc asa ceva.

| Braunion a răspuns:

Mie mi-ar fi rusine sa folosesc asa ceva.