| TheAlphaFemale a întrebat:

Daca ai promovat cele doua examene ( teoretic si practic) pentru permisul de conducere, e adevarata ca primesti permisul direct acasa, fara a mai fi nevoie sa te deplasezi personal la politie? Aveti idee in cam cate zile poate sosi si ce se intampla daca nu esti acasa in momentul in care soseste permisul de conducere?

Răspuns Câştigător
| vlad93fcv a răspuns:

Buna, e adevarat ca il primesti acasa. Mie personal mi l-a adus postarita, m-a pus sa semnez si mi l-a inmanat. Daca nu te gaseste acasa nu e nici o problema, iti lasa un biletel in usa prin care te anunta ca iti poti ridica singura permisul de la posta si nu trebuie sa platesti nimic.Mie unul mi-a venit permisul acasa in fix o saptamana. Drumuri bune.

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu se plateste nimic. Iti vine prin posta dar nu in toate orasele. De exemplu in Bucuresti trebuie sa il ridici personal, Constanta la fel, Timisoara. Depinde in ce oras locuiesti pentru ca nu peste tot le trimit prin posta!

| SuicideSilence a răspuns:

Nu platesti nimic. vine acasa dar nu ti-l lasa in cutia postala deoarece trebuie sa semnezi pentru primirea lui.

| CreaţaWsz a răspuns:

Normal, iti vine dupa 15 zile acasa, sau trebuie sa-l ridici tu personal, depinde acum!

| KokoFredyRadulescu a răspuns:

Iti vine cam in 10 zile, prin posta, adica o sa-l gasesti in casuta postala nu conteaza daca nu esti acasa

| TheAlphaFemale explică (pentru KokoFredyRadulescu):

Cum sa-l gasesc in casuta postala?:O... Am inteles ca trebuie platita o taxa de 50 Ron atunci cand il primesc.

| KokoFredyRadulescu a răspuns:

Ce taxa? toate taxele se platesc inainte sa dai examenele