| Mihailupuleasa a întrebat:

Daca am 22 de ani si masina pe numele meu, cat trebuie sa platesc impozit la primarie? Motor 2.0 Euro 3 2002
Pe internet imi arata in jur de 400 lei, dar imi spun unele persoane ca am de dat pana in 1000 lei. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cred ca ori tu ori persaonele respective incurcati impozitul cu asigurarea. in caz de te referi la impozit la primarie atunci e cam 180-200 lei pe tot anul. Impozitul la primarie nu tine cont de varsta masini sau al proprietarului.
Daca te referi la asigurare si pun an intreg cel mai probabil o sa sara de 1000 lei.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cit plateste si o persoana care are 80 de ani si masina ca a ta laughing impozitu se plateste in RO fctie de capacitatea cilindrica, nu de citi ani are proprietarul.

| User1919488 a răspuns:

La impozit plătești doar capacitatea cilindrica adică între 180-200 lei la motor de 2.0 cum spune colegul de mai jos, nu contează varsta sau norma euro