| Andri123 a întrebat:

Salut! Mi s-a adus de către un vecin dim Germania un opel 1. 9cdti. Toate bune și frumoase, pana sa ajung acasă sa vad daca cumpăr sau nu masina, vecinul meu a scos nr roșii, după ce am văzut masina si am zis DA, am făcut un contract vânzare-cumparare, am fost la primărie și am trecut direct masina pe numele meu și imi spune cel de la primărie ca trebuie sa plătesc deja impozitul pe anul asta. (MASINA NU a fost înscrisă la primărie de vecinul, eu am fost primul care am trecut-o). Nu înțeleg ce impozit sa ii plătesc la primărie, stiam ca la o masina adusa din Uniunea Europeană numai plătești impozit pe anul actual. O părere va rog?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Depinde ce legi au fost modificate, ce normative noi introduse de guvernare.
Da, poate a fost așa, dar dacă cel de la primărie v-a zis de plătit, înseamnă că trebuie să plătiți.

| vasile2222 a răspuns:

Pai masina e a ta, platesti impozit.
Cred ca o sa-ti calculeze numai pe perioada ramasa.