| str a întrebat:

Daca am facut 18 ani,am luat permisul categoria B, pot da de cat. C si CE? Se poate da examen separat pentru subcategoriile c1 si c1e,la varsta asta avand dreptul sa conduc doar masini din aceste doua subcategorii sau dau examen pentru CE obtin permisul dar am o anumita restrictie la obtinerea atestatelor?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Poti da pentru c - ce dar probema e ca nu iti trebuie toate atestatele, n-ai ce sa faci cu ele ca sant bani pierduti de pomana. Dai doar de marfa si dupa vreo 10 ani vechime in domeniu iti scoti altul in caz ca dai de o firma mai buna si iti trebuie pentru ADR sau agabaritic.

| str explică (pentru mgtow):

Sa inteleg ca poat da la 18 ani de CE?

| mgtow a răspuns (pentru str):

Da