| UdnasTrebor a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot sa conduc o masina (categoria B) in America, daca am luat permisul in Romania!

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Da poti dar doar pe o perioda scurta (3-6 luni) pentru ca dupa trebuie sa iti dai examenul acolowinking sper ca am fost de folos, dar cel mai bine si mai sigur suni la ambasada SUA, si te lamuresc cei de acolowinking si in legatura cu diferentele de legislatie, pentru ca ei au ceva mai multe diferente fata de noi!
SPOR!

2 răspunsuri:
| Decrepit a răspuns:

Ai voie in Europa.SUA are cu totul alte reglementari in ce priveste permisele auto, iar la permise nu e ca la examene, sa faci echivalari.De pe 19 ianuarie a.c., un permis din Romania e valabil pe tot teritoriul UE, de exemplu, ca e permis auto european, dar legislatia americana n-are nicio treaba cu cea a UE.

| CEstLaVie a răspuns:

Normal