| Takayuki a întrebat:

Daca am permisul de categoria A1 si imi achizitionez un scuter de 49cc care se incadreaza la moped, pot sa ii fac delimitarea/moduri care ar imbunatati performanta cat timp acestea sunt sub limitarile a1? In plus, acestea se pot inregistra la rar?

1 răspuns:
| aimond a răspuns:

Din punct de vedere legal nu se poate. 49cc are limita legala de viteza si de putere la care trebuie sa se incadreze. Exista un raport de putere per greutate care nu trebuie depasit pentru a se incadra in limitele legale.