| Dydydodo a întrebat:

Dacă am picat examenul practic auto ( traseul) mai pot picat a2a cu același polițist? Daca da, care ar fi sansele? Mai mici, mai mari?

17 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sansele depind de numarul examinatorilor.
De ex. daca sunt 10 examinatori atunci ai sansa de a te examina acelasi de 10%.

| mgtow a răspuns:

Sanse mici

| Violleta2022 a răspuns:

Da, bineinteles ca poti avea sansa sa pici cu acelasi politist si a doua oara.
Depinzand de cat de mare este unitatea de Politie, sunt 1- 2 sau mai multi politisti de circulatie, care au ca job testarea cursantilor pentru testul de conducere (traseu).
Sansele sa-ti pice acelasi politist sunt foarte mari, unii chiar iti selecteaza dosarul, sa vada daca ti-ai imbunatatit stilul de sofat de la ultima examinare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Da
2. Calculează câți polițisti sunt. 1/x polițisti

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu sunt sanse mari sa pici iar cu acelasi.

| Ha0t1c a răspuns:

Ce vina are polițaiul ca nu esti in stare sa-l faci sa se simtă sigur cu tine in trafic?

| Dydydodo explică (pentru Ha0t1c):

A vorbit cineva de vina? Imi asum vina, întrebarea mea era alta.

| MirunaSunrise a răspuns:

Da, mai poti pica si de 10 ori daca ai ghinionul asta. Insa daca pici tot la el, si chiar nu iti place omul, poti sa nu strigi PREZENT pe platou si o sa te reprogrameze. Sansele sunt 50% si 50%, adica egale, dupa parerea mea

| Dydydodo explică:

Uneori sunt 5, alteori 3(mai rar). Sansele sunt cam 50%.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dydydodo):

Dacă-s 5, mie îmi cam dau 20% șansele.
dacă-s 3... îmi cam dă 33, 3
50 sigur nu-mi dă. big grin

| Ghiordi a răspuns:

Eu am avut același "noroc" sa dau cu același polițist.
Acum nu este de vina polițistul ca pici tu, inseamna ca nu esti atent in trafic si nu dai o stare de siguranță.
Eu prima data am picat orașul din vina mea, nu am acordat prioritate. Normal ca eram nervos si imi venea sa il injur. A doua oară când am dat orașul (normal dupa ce am dat din nou sala - asta acu vreo 6 7 ani) am avut neplăcerea sa dau tot cu el si si-a adus aminte de mine, iar pe drum tot povesteam diverse (nici macar nu am știut cand a trecut timpul). Asa ca daca dai cu același polițist poate ai norocul meu sa te treaca a 2 a oara!
Succes!

| Dydydodo explică (pentru Ghiordi):

Clar nu dau vina pe polițist, chiar îmi era simpatic si de cand i-am văzut pe toți el mi-a inspirat mai multă pozitivitate. Chiar as vrea sa dau iar cu el. Vina a fost a mea ca nu am văzut că venea cineva de pe contrasens și a fost nevoit el să intervină.

| Dydydodo explică (pentru Ghiordi):

Nu dau vina pe polițist, imi asum vina. El chiar îmi era simpatic si de cand i-am văzut pe toți el mi-a inspirat mai multă pozitivitate si sper sa fiu iar la el. A fost vina mea ca nu am văzut că venea cineva de pe contrasens și a fost nevoit el să intervină.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dydydodo):

Totuși nu știu cum vrei permis dacă n-ai văzut că din sens opus venea cevalaughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îți selectează nimeni dosarul cum dezinformează aia mereu.
Primesc fișele cu candidații repartizați lor în dimineața aia, repartizarea e aleatorie

| Awwr_Adam_1999 a răspuns:

Depinde cum ai norocul si cati examinatori sunt in aceea zii. vestea proasta e ca daca pici tot cu el si nu ai mers cum trebuie prima oara o sa te c.am frece cu nervi.dar trebuie fi sigur pe tine. bafta

| ioana995 a răspuns:

Daca ai picat examenul auto de ce nu inveti sa nu l mai pici o data.Depinde de e vointa ta, tatal meu nu l-a luat niciodata