| anonimguy3 a întrebat:

Daca am picat sala (examen auto) si ma duc lunea asta sa o dau iar, mai trebuie sa stau iarasi la coada la ghiseu ca sa mai completeze ceva? Adica sunt deja in baza lor de date nu cred ca mai are rost sa ma bage iar.

Si inca o intrebare, am nevoie cumva de o alta cerere pentru a da sala iar? Gen stiti voi, subsemnatul etc cer prin aceasta fisa sa dau proba teoretica la examenul auto sau pot sa ma duc cu cea cu care am fost prima data chiar daca are data de cand am fost acum 2 sapt.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, va trebuii sa mergi sa te re-programezi abia dupa 15 zile lucratoare la alta examinare. Asa cere legea, odata ce ai picat.
Deci, in examen potia junge peste 1-2 luni, daca abia peste 15 ziel faci re-programarea si cine stie cand iti vine randul... posibil sa mergi la examen la inceputul lui 2019.
Intre timp, pune mana si invata Legsilatia rutiera!

| anonimguy3 explică (pentru Violleta2022):

Au trecut deja acele 15 zile, de sapt viitoare o voi putea da iarasi. De reprogramarea nu cred ca va fi nevoie, nici data trecuta cand am fost nu a fost nevoie sa ma programez sau ceva pentru sala. Intrebarea mea a fost daca va mai fi nevoie sa stau iarasi la coada aia infernala de la ghiseu ca sa ma bage iar in baza de date sau sa verifice iar dosarul, pentru ca practic sunt deja in baza lor de data si toate actele inca sunt in regula, nu a expirat nimic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonimguy3):

Nu are importanta ce crezi tu, ca legea nu se aplica dupa cum crezi tu, ci asa cum este scris la lege.
Cand se implinesc 15 zile, mergi sa te reprogramezi la sala, daca vrei sa ai o sansa anul asta mai dai exmaneul, fiind atat de aglomerat.
Da, va trebuii sa stai inca odata la coada aia infernala si sa te programezi la examen, desii datele tale sunt deja in sistemul lor!

| MadalinG99 a răspuns:

Salut, daca au trecut 2 saptamani de cand ai picat, te vei prezenta la ghiseul acela unde sunt calculatoarele iar acolo sunt 2 politisti, unul te va trece intr-o baza de date se va uita pe dosarul tau apoi te vei putea duce sa dai sala, nu mai ai nimic de completat. Doar te duci se uita rapid pe dosarul acela te baga in sala apoi daca iei te programeaza la traseu. Incearca sa faci chestionare pe scoalarutiera.ro sunt 45 daca le iei pe toate 45 cu 25-26, n-ai cum sa nu iei sala, iti spun din experienta. Mult succes!