| anonim_4396 a întrebat:

Daca ambulanta sau alte vehicule cu regim prioritar au in functiune doar semnalul luminos de deasupra, trebuie sa le dau prioritate?

Răspuns Câştigător
| eusuntsori a răspuns:

Da. Deoarece nu ar fi pus semnalele luminoase fara nici un motiv daca nu ar fi o urgenta.

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Evident!
Daca ai permis de conducere trebuia sa stii!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, asta dacă vrei să m ai circuli cu mașina, altfel rămîi pieton, tu alegi, succes.

| ombladon a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Dacă tot incerci sa scrii corect, "m ai" trebuia scris legat iar " rămîi" se scrie cu â adica "rămâi"

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ombladon):

Ok, mersii, m ai greseste omul.

| ombladon a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

O faci intentionat?

| Noana_Cosmin_1994 a răspuns:

Da.Iar daca are si semnalele acustice in functiune trebuie sa scoti autovehiculu in afara partii carosabilebig grin