| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnifică semnalul roşu al semaforului, care funcţionează concomitent cu cel galben?
Variante de răspuns
a. semaforul este în regim de avarie;
b. trecerea unei coloane de vehicule;
c. oprire.

Răspuns Câştigător
| AndreeaMD a răspuns:

Raspuns corect a. Funda?batting eyelashes :*

5 răspunsuri:
| vaa a răspuns:

Am pus eu a si nu era asa.

| romyrez a răspuns (pentru vaa):

Atunci cand Semnalul Rosu Functioneaza Concomitent Cu Cel Galben, acesta anunta aparitia semnalului verde. Cand Semnalul Galben Apare Dupa Semnalul Verde conducatorul vehiculului nu trebuie sa treaca inaintea marcajului pentru Oprire. Deci raspunsul este C. oprire

| Elenushpisicush a răspuns:

A sau b nu stiu sigur

| DekaMari a răspuns:

Raspuns corect este C am incercat eu si asta e

| romyrez a răspuns:

Atunci cand Semnalul Rosu Functioneaza Concomitent Cu Cel Galben, acesta anunta aparitia semnalului verde. Cand Semnalul Galben Apare Dupa Semnalul Verde conducatorul vehiculului nu trebuie sa treaca inaintea marcajului pentru Oprire. Deci raspunsul este C. oprire