| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

cum as putea sa trec pretestarea la scoalade soferi? am dat de multe ori, si n-a mers! va rog sa imi spuneti. de pe site-ul scoala rutiera nu gasesc acelasi intrebari ca la scoala sad. De exemplu: cand cele doua autoturisme cu regim prioritar se intalnesc la intersectie semaforizata. ambulanta are lumina rosie la semafor si au aprinse luminile albastre, iar pompierii au lumina verde la semafor si au semnalul rosu in functiune. si ambulantaare prioritate ca vine din partea dreapta. va rog sa imi dati un site bun. cred ca nici drpciv nu e bun. astept!

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Intre ele se aplica aceleasi norme rutiere ca in azul vehicolelor civile, daca ambele sunt in misiune!