| Gbkjgv a întrebat:

Daca fac resoftare(remapare) la un audi a4 2,0tdi b8 2009 143cp, Resoftarea afecteaza motorul? Va rog intrebare pentru cunoscatori!

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

La resoftare iti va modifica presiunea in turbo si avansul, va trebui sa te asiguri ca nu faci plecari bruste deoarece asa iti vei strica ambreiajul mai repede, in rest nu ar trebui sa afecteze, stiu totusi ca 2. 0TDI cam are probleme, daca stii ca versiunea ta nu are problemele alea cu injectoarele turbina si alte alea atunci poti face resoftare, iti scade si consumul cu cca 0, 5l/100km si daca iti anulezi si DPF-ul vei obtine chiar mai multa putere!