| cokaina a întrebat:

Salutare ma intereseaza care sunt dezavantajele atunci cand, ca roman circuli intr-o alta tara respectiv italia cu masina inmatriculata pe bulbaria big grin, in ca de accident care sunt dezavantajele si daca sunt printre voi care circula asa sau au intampinat ceva de genu astept rasp dau si eu funda din asta...

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu este absolut nici o problema si nici un desavantaj, decat daca ai asigurarea la o firma care nu trmite banii in alte tari ci esti nevoit sa duci masina la reparat in tara respectiva!

regis
| regis a răspuns:

Pai dezavantaje sunt, pentru ca asigurarea fiind facuta in bulgaria, acolo va trebui trimis si dosarul, iar daca trebuie sa mai ceri si informatii, trebuie sa te gandesti in ce limba vei face asta. Sa zicem ca apeland la un service mai "de firma", se vor ocupa acestia si de dosar, dar te intreb ce se va intampla daca afli ca proprietarul din acte al masinii a decedat intre timp?

| vlad_4846 a răspuns:

Fiind inmatriculata in alta tara asigurarea e facuta pe un nume care poate fi "proprietarul" masinii sau altineva ...dosarul va fi trimis acolo, dar daca accidentezi tu pe unul italian, ce faci?

trebuie sa platesti ca el nu are ce face cu asigurarea ta bulgareasca...BIG TROUBLE!