| Vlaad2 a întrebat:

Daca porti semnul de incepator dupa ce a atrecut acel prim an poti lua amenda?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta nu este contraventie, asa ca nu poti fi amendat.

10 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Nu. Dar multi vor sa scape de el. Și tu vrei sa l ții muzeu pe parbriz? Nu le pasa altora că tu ai fost și ești în continuare începător. Mai te și înjură când te vede. Mai ales când unul din spatele tau are o urgență și trebuie să stea după tine miscandu te in reluare. Că nu te poate depăși.

| suntserios a răspuns (pentru Elena9328):

Cu ce ii impiedica semnul sa depaseasca?

| Pool77 a răspuns (pentru suntserios):

Ai vazut incadrarea unui incepator pe banda?

| Pool77 a răspuns:

Nu stiu, nu l-am purtat nici in primul an. laughing

| suntserios a răspuns (pentru Pool77):

Ce cool cred ca erai... nu?

| Pool77 a răspuns (pentru suntserios):

Inca sunt.

Nu inteleg problema ta, daca vreau circul fara centura e pe riscul meu si pe portofelul meu.
Personal m-am saturat dupa o luna de toti mortii si nesimtititii din trafic care claxonau instantaneu cand vedeau ca am semnele.

| suntserios a răspuns (pentru Pool77):

Centura e treaba ta, faptul ca nu ai experienta la volan si abia ai permisul e si treaba mea ca circulam pe aceeasi strada. Mortii primiti in trafic nu erau gratis mai mult ca sigur

| Pool77 a răspuns (pentru suntserios):

Interesant ca fara semnele respective, am facut intr-un an 27.000 de km reali, prin tara si nici un mort, nici un accident.
Ma pis pe semnele alea, n-au nici o noima.

| addy200 a răspuns:

Nu laughing

| Visereale a răspuns:

Probabil sau avertisment