| Ricaion589 a întrebat:

Dacă vreau să-mi iau o mașină în leasing îmi trebuie contract de muncă? Eu fac bani în alt mod și nu am contract. Și care e procedura daca vreau să-mi cumpăr o mașină la care trebuie să plătesc 170 de euro rată lunară? Mai trebuie dobânzi? Aș opta pentru Țiriac auto

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Leasing-ul este o procedura economico-juridica speciala, care face trecerea intre inchiriere si cumparare.
Se stabileste o rata lunara si un termen final, in functie de valoarea obiectului contractului. Tu platesti ratele lunare pana la termenul stabilit, moment dupa care obiectul (in cazul tau masina) va trece in proprietatea ta.
Daca nu platesti toate ratele, atunci vanzatorul ramane proprietarul.
Detaliile contractului de leasing se negociaza cu vanzatorul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic că trebuie să ai un contract de munca, cum crezi că îți aprobă leasingul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la Tiriac auto si întreaba i pe ei, noi nu avem informatii.

| VoidEternal a răspuns:

Daca ei nu au dovada unui venit fix și stabil, cum crezi că îți vor face ție leasing?

| Lukasssz a răspuns:

Pai da, normal ca trebuie sa ai bani sa platesti leasing-ul.

| Vcorezici a răspuns:

Puteti face un imprumut. Solutia cea mai potrivita o puteti afla accesand urmatorul site http://creditrapid.ro

| Ricaion589 explică (pentru Vcorezici):

E de încredere acest site?