| dolceromania a întrebat:

Dau funda, dacă modific roata spate la un moped si ii pun un butuc de bicicleta cu vitezele în butuc va funcționa?

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Desigur, doar ca mopedul merge pe sistem variator/melc/curea ca la bicicleta doar ca vitezele se schimba automat din cauza curelei care aluneca pe variator de la mic la mare, la fel si in spate de la mare la mic, care de asemenea cureaua e cu dinti si in V. Sunt curios cum vei pune lant acolo laughing man stop trolling, sistemu la scuter e ca la bicicleta doar lantu a fost inlocuit de curea si nu mai trebuie tu sa schimbi, schimba vitezele turatia motorului automat.