| boss97 a întrebat:

Salut.De ce cand merg cu bicicleta (dhs 2646) imi scartaie ceva la roata din spate pe la butuc?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Cand ai curatat ultima oara schimbatorul/lantul/pinioanele...
Inceara sa cureti cu o periuta(de dinti mare)si cu niste motorina intreg ansamblu(pe dinafara) cam 1/2l de motorina rebuie sa ajunga si nu-ti face probleme daca motorina ajunge si in butuc ea o sa imoaie putin vaselina de acolo.
Daca dupa 2-3 zile scartaitul apare trebuie desfacut tot ansamblu(lant/schimbator/pinioane/clicheti)si uns

3 răspunsuri:
| R0BERTT a răspuns:

Dai cu vaselina nene laughing

| Нор_Ника_1998 a răspuns:

Scoate butucul curatal cu periuta de dinti si chind o pui la loc ungel cu ceva lunecos

| PetreGabriel a răspuns:

Scartie sau troncane daca troncane s-a spart coroana in ori ce caz daca face rau desfaua o fi intrat nisip