| Anemius34 a întrebat:

De 4 luni sunt înscrisă la școala de șoferi.
Peste o lună și jumătate am traseul.
Problema e că vin cu greață la orele de condus și mă enervează maxim instructorul, el fiind irascibil, înjurături și jigniri la orice greșeală pe care o făceam.
Începea să îmi pună mâna pe picior, prin păr.
Mie personal îmi place să conduc, nu am frică, dar nu lângă acest om.
3 zile nu am mai putut să dorm deloc din cauza stresului ce îmi cauza instructorul, la ore mă lua somnul și stresul, instructorul din dreapta mea începea cu țipete și înjurături și eu mă pierdeam ușor.
Pe săptămâna ajungeam la 9 ore de condus foarte epuizant pentru mine, făcând naveta zilnic 40 km dimineața la 7 si la 9 având ore, câte două fără pauză.
Acuma la început îmi mănâncă efectiv din ore ca să mai plătesc și suplimentare luna viitoare.
Mă plimbă în afara localității degeaba la un drum drept.
Verișoara mea plângea la orele lui, la fel și sora mea.
Ce sfat îmi dați și ce ați întâmpinat voi la școala de șoferi?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Schimba instructorul pentru ca poti, mai ales ca ai traseul curand si e important sa te duci cu drag la ore, sa fie compatibilitatea aia profesionala, adica tu ca elev sa fii deschis la o colaborare si sa asculti de instructor pentru a invata, iar instructorul sa se plieze pe personalitatea ta, n-are rost sa te duci cu scarba, sper sa gasesti un instructor potrivit si care sa reprezinte lozul castigator, anume sa ai plasticul in buzunar si mamaligile in geam.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce v-ați dus toate la el dacă știți cum e? E singurul instructor din oraș? Ce naiba? straight face Schimbă-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"înjurături și jigniri la orice greșeală pe care o făceam
Începea să îmi pună mâna pe picior prin păr"
spune si tatalui tau ce ai spus aici