| Paul260 a întrebat:

De cand mi-am pus xenon imi bat farurile spre stanga cand aveam becurile normale bateau bine da acum nu stiu ce so intamplat de bat pe stanga am verificat becurile si is puse bine in locas si cum pot sa le reglez? opel astra g 1.7

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice schimbare de bec are nevoie de reglaje care teoretic se fac la un service cu aparatura speciala. o curiozitate? sunt omologate xenoalele alea sau faci parte din miile de cocalari care isi "tuneaza" masina si orbesc pe toti in trafic noapte... ca "ei e smecheri cu xenoanele lor"

| Mihaela99Miha a răspuns:

Daca bat inseamna ca nu ai faruri cu lupa. Si mai rau ar fi daca ai avea xenon 55w (si fara lupa) ptc ai orbii lumea. Si mai trebuie si reglate sa nu bata. CRED ca poti sa faci rost de faruri cu lupa