| Anomim2025 a întrebat:

De ce Ford Mustang atrage mai multe priviri pe stradă decât un Mercedes Coupe?

Răspuns Câştigător
| sdws77 a răspuns:

Banuiesc ca are ceva de-a face cu faptul ca Mert-urile (si noi, si mai vechi) au o popularitate mare in Romania, iar cei mai putin avizati nu vad nimic special in materie de design daca are 2 usi in minus. Pe de alta parte, Mustang-urile aduc mai mult a masina sportiva (cei neavizati ar putea confunda un Mustang chiar si cu ceva exotic, chiar daca in realitate are motorizare Ecoboost in 4 cilindri). De unde si atractia de priviri.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca e masina solida si produce atractie vizuala. BMW i8 e si mai si

| relian a răspuns:

Pentru ca Mercedesurile,in special astea cupe is praf laughing urate cu spume,sincer eu nici moca nu as accepta un mercedes cupe,vorbesc f serios, masini mai urate ca mercedesurile rar mai vezi laughing laughing chiar si ma miram cum dracu fac astia de la mercedes bombele alea de masini laughing e de neconceput sa faci asemenea grenade de masini, niste stifturi din toate cptele de vedere.

Deci nu stiu ce vad unia la mercedesurile astea cupe, Unde pui ca mai nou mercedsul a inceput sa dea bulealea rau de tot si la cele sedan laughing niste uratenii pur si simplu.
Vorbesc aici de design, mercedesurile arata ca dracu, sa fim seriosi.Au ceva frumos la casa S,aveau si la casa E,dar astea noi,iti pui mainile in cap ce forme ce rahaturi au scos, deci pe mine personal mercedesurile is urate.Or fi ele bune, dar ca si design is parf laughing
Mustang este printre putinle masini americane care imi place cum arata, cel putin la exterior.Dar la interior nu-s curios de masini americane is praf laughing

Deci unia fac masini care arata bine la exterior, altii la interior si tot asa.
De la mercedes imi placeau alea clasa E dar pana in 2015, din 2015 e ja; e ce uratenii de masini au putut scoate,nu doara urate la exterior dar urate si la interior laughing

Acum sa raspund la intrebare, un raspuns bun ar fi -o masina mai rara atrage priviri, pentru ca asa se intampla, te uiti pentru ca e ceva mai nou pentru tine, ca nu vezi la tot pasu.
Dar asta nu inseamna ca mustang e mai bun ca mercedes, dar la exterior cu siguranta e mai atragator laughing

| Bisbiavatar12 a răspuns:

In ce tara traiesti?

| sdws77 a răspuns:

Mercedes Coupe? Adica C class? Sau E class?

| Alecsandriii a răspuns:

E una cand zici ca te plimbi cu un Mercedes si una cu Mustang.
Gen : "-Frate, ce conduci?
-Am un mustang"
Altfel suna, plus de asta e o masina Americana si cred a atrage mult prin felul ei de a fii.