| anonim_4396 a întrebat:

De ce masinile de pe ebay.uk sunt mai ieftine decat masinile de pe mobile.ro?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pentru ca au volanu pe dreapta, deci clienti mai putini.Tu daca esti in Frata ti-ai lua o masina din UK cu volan pe dreapta? Acelasi lucru se intampla si cu msinile automate si standard in SUA.Acolo cele standard sunt mai ieftine ca nu prea se inghesuie lumea sa le foloseasca. Deci sa o vinzi lasi la pret. Daca nu stai cu ea.

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care si masinile din Germania sunt mai ieftine decat cele de la noi. Pentru ca astia care le vand la noi tot de acolo le aduc, si daca isi pun si ei niste adaos automat creste pretul.