| Anomim2025 a întrebat:

De ce pe stradă în România cei mai mulți care au Ferrari, Lamborghini, etc sunt țigani needucați? Rar am văzut oameni educați care să aibă astfel de mașini în România.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

1. În general oamenii educați au slujbe cinstite și plătesc impozite 60%, pe când maneliștii, traficanții, hoții și șpăgarii, nu.

2. Oamenii educați, chiar dacă sunt bogați și își permit astfel de mașini, nu și le cumpără. De ce? Pentru că un om cu adevărat educat nu simte nevoia să-și afișeze ostentativ bogăția. Ba din contra, i se pare că acest lucru este respingător.

Îți mai spun un secret. Cel puțin jumătate dintre ăștia cu mașini scumpe, în realitate nici măcar nu și le permit. Sunt doar niște amărâți care vor să se dea baștani. Își parchează Audi-ul A7 în spatele blocului unde locuiesc într-o garsoniera de 15mp și se duc să împrumute bani de un pet de bere.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se dau mari ca au ceea ce altii nu isi permit, oricum dupa 1h de mers scoate din buzunar 500 lei pentru un plin laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai na, aia educati nu prea fura.

| Panamax a răspuns:

Din cauza invidiei tale.

| Dandinelle a răspuns:

Pentru ca oamenii educati si-au dat seama ca nu brand-ul conteaza.

| Mad1 a răspuns:

Pentru ca asta este caracterul lor. Niste băsînoși care merg la cersit vand femei, orgabr, droguri si isi iau nu stiu ce masini. Nu zic ca sunt toti la fel dar nu ai de unde sa ai atatia bani in Romania si nici cu munca cinstita in afara ...sunt plini de ei. Dau in cap prin alte parti si vin sa se dea smecheri la ei acasa