| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Am vazut multi vloggeri din afara care au ferrari, lamborghini, mclaren, tot felul de masini scumpe rau. Intrebarea mea, de unde au astia atatia bani la 23 de ani, hai 26 maxim? Inteleg ca poate muncesc, sunt platiti bine dar chiar sa isi permita aproape tot? Credeti ca poti face banii astia si in Romania?

Răspuns Câştigător
| Posible000 a răspuns:

Ana, calmeaza-te putin cu frustrările. În primul rând, da, se pot face bani ca vloger. Pewdiepie este cel mai bogat vlogger. Are o avere estimată la peste 50.000.000$, jake paul are în jur de 14.000.000$, DanTDM 20.000.000$ si sunt tineri, până în 27 ani si fac yt. Baiatul a întrebat în primul rând cum este posibil iar în al doilea rând daca ii poti face în România.
Da, uite ca din yt cu continut de calitate, daca ai milioane de vizionari poti face foarte multi bani. Si in Romania este posibil, dar daca faci continut in limba engleza, pentru ca vorbitori de limba română nu sunt mulți. Fa peste 1 mil de vizualizări la fiecare video si o sa fii bogat

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil, de la furat, din strainatate, sau din prostitutie!
Este clar ca, la 23-26 de ani, nu poti face bani de Ferrari sau lamborgihini in tara.

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti sigura de ce spui?

| Violleta2022 a răspuns (pentru StrongHeart):

Tu ce parere ai?
Cum poate un pusti de 23 de ani sa ajunga sa catsige 100 mii de euro?

| 0k8 a răspuns (pentru Violleta2022):

Prin droguri, muzica sau chiar si prin forex daca esti destept

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

In multe feluri, depinde mult din ce tara provine pustiul ala.Cu cat este mai saraca tara cu atat este mai greu.Sunt atatea exemple, de la sportivi la artisti, la programatori si asa mai departe.
In principiu oamenii aia au avut multe avantaje ca s-au nascut intr-o tara cu posibilitati mai multe, o familie care le-a asigurat totul ca ei sa se concentreze pe ce vor sa faca si si-au gasit pasiunea de mici si au muncit mult pentru ce au.Nu sunt putine cazurile.
intr-adevar majoritatea nu poate sa atinga succesul ala la varsta aia, dar nu e ca si cum toti aia sunt pesti sau hoti cum ai mentionat tu..Nu cred ca este bine sa generalizezi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 0k8):

Prin droguri este posbil, dar prin muzica ma indoiesc.
Cu forexul, sunt slabe sperante, ca acolo trebuie sa astepti mult si bine sa poti castiga bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StrongHeart):

Vorbim de pustii din Romania, nu din tari starine!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Posible000):

Se vede ca esti copilas si nu ai nici cea mai vaga ideea cum fac bani astia tinerii, cu Ferrari si lamborghini, din Romania.
Ia o pauza daca nu ai idee si raspunde doar la categoria de adolescenti, unde ai capacitatea si experienta necesara.

| Posible000 a răspuns (pentru Violleta2022):

Fata mea, daca ai un job in 3 schimburi nu inseamna ca tu stii sa faci bani. Eu momentan sunt bine, asa "copilas" cum sunt. Ai auzit de cadranele A/L/P/I? O sa rămâi toată viața în A cu atitudinea ta de superioritate. Batrana mea prietena, hai succes. Mai citeste o data ce a întrebat băiatul.

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru Violleta2022):

La 17 ani copilas

| Violleta2022 a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Evident, la 17 ani inca esti minor si majoritatea baietilorau inca minte de copii. Maturitatea incepe la 20, iar la unii, chiar mai tarziu.

| Posible000 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ana, calmeaza-te putin cu frustrările. În primul rând, da, se pot face bani ca vloger. Pewdiepie este cel mai bogat vlogger. Are o avere estimată la peste 50.000.000$, jake paul are în jur de 14.000.000$, DanTDM 20.000.000$ si sunt tineri, până în 27 ani si fac yt. Baiatul a întrebat în primul rând cum este posibil iar în al doilea rând daca ii poti face în România.
Da, uite ca din yt cu continut de calitate, daca ai milioane de vizionari poti face foarte multi bani. Si in Romania este posibil, dar daca faci continut in limba engleza, pentru ca vorbitori de limba română nu sunt mulți. Fa peste 1 mil de vizualizări la fiecare video si o sa fii bogat

| StrongHeart a răspuns:

In Romania este mult mai greu, de asta avem o tara cu multi criminali.
Totul pleaca de la coruptie care exista in orice substrat al societatii:de la baba de la magazin care te arde de rest, la asistenta de la spital care primeste bani sa te puna pe lista mai repede, si pana la preotii barosani si politicienii nostri dragi.In tarile dezvoltate, exista coruptie si acolo, dar la noi intrece orice masura.Conditiile de afara sunt mult mai bune si automat si posibilitatile de a avea succes financiar sunt mai multe.
Deci da, la noi cand vezi pusti cu masini de sute de mii, il judeci instant ca a furat, dar in alte tari nu e o chestie atat de spectaculoasa, pentru ca sunt sanse mari ca omul ala sa fii muncit pentru ce are.La noi, ehh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tot ce vezi pe Youtube sau la tv, este si adevarat.
Vand droguri, au parinti bogati, unii muncesc.
N-are nici o legatura cu Youtube-ul

| Rihhana1 a răspuns:

Proabil sunt bani unei familii, in afara o familie este mult mai bine platita ca aici.

| 0k8 a răspuns:

Prin vlog nu se pot face in niciun caz in Romania, dar bani de masini de genu poate prin droguri sau o idee geniala cum a avut omu ala cu pagina web cu 1 milion de pixeli

| StrongHeart a răspuns (pentru 0k8):

Din orasul din care vin eu, majoritatea copiilor de genu cu bani ori erau copii de bani gata ori "hackeri" sau tzepari pe net, cu carduri.