| anonim_4396 a întrebat:

De ce se aude un scartait dimineata cand pornesc la role, am vazut ca nu prea mai am ulei servodirectie, sa fie de la asta oare?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Completeaza, si afli.
Dar de obicei e vorba de curea imbatranita ori intinzator slab, cand scartaie la rece. Ori de exemplu un scurtcircuit la instalatia electrica, care pune o sarcina anormala pe alternator, si franeaza cureaua.

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am schimbat curele de alternator, am sa completez maine sa vad care e treaba.