| Adryenutzu a întrebat:

Sall! am si eu o problema cu solenza mea cand o pornesc dimineata cand motorul este rece tinand cont ca suntem in decembrie in fine problema este ca se aude un scartait cand o las pe liber sau daca apas ampreiajul se aude un pic mai tare asta pana s incalzeste motorul dupa nu mai are nici o treaba! Ce poate fi? rog raspunsuri urgente!

4 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Cureaua de la alternator. Schimb-o.

| Adryenutzu explică (pentru FlorinCiokan):

Se poate rupe sau ceva daca o mai tin pana la primavara?

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Adryenutzu):

Nu se rupe. Si eu am avut problema asta si am tinut-o pe masina 4-5 luni si dupa am vandut masina...

| MariusF23 a răspuns:

Daca nu ma insel, e vorba de rulmentul de presiune de la ambreiaj. poti sa mai mergi cu el pana incepe sa huruie, dar e indicat sa il schimbi