| AlexsiA a întrebat:

De ce volanul autobuzelor este mai mare decat al masinilor obisnuite? repede! Funda

Răspuns Câştigător
| IONYUTZ a răspuns:

Daca ai aveau un volan mic la autobuz un pic daca ai tras mai tare si aveai viteza poti sa te rastorni.
de aceea la masina este mai mic volanul

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca si autobuzul este mai mare decat masinile obisnuite. Logic, nu?

| AllinaDaniella a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care volanul unei masinute de jucarie este mai mic decat volanul unei masini normale!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Pai si autobuzul nu este mai mare decat celelelte masini?

| bogdytzu a răspuns:

Daca ai pune un volan mic la un autobuz mare, acesta avand suspensii moi, cand tragi putin mai tare de el ai ocazia sa te rastorni din cauza balansului